اینجا چراغی روشن است
در ستیز با تاریکی، تیغ کشیدن چاره نیست؛ چراغی باید افروخت!
نویسنده: کورش شفیعی ایران نژاد - دوشنبه ٢٢ آبان ۱۳٩۱
موضاعات زیر بلافاصله پس از مشخص شدن نتیجۀ قطعی انتخابات 2012 ریاست جمهوری ایالات متحده امریکا، اتفاق افتاد:
  1.  "میت رامنی" با سخنرانی در جمع هوادارانش در "بوستون"؛ شکست در انتخابات و پیروزی "اوباما" را پذیرفت. "رامنی"همچنین در تماس تلفنی با "اوباما"، پیروزی در انتخابات را به وی تبریک گفت. 
    "رامنی" در سخنرانی اش در میان هواداران خود در "بوستون" ضمن پذیرش شکست و تبریک به "اوباما" گفت: «هم اکنون زمان چالش های بزرگ برای آمریکاست و امیدوارم رئیس جمهور در رهبری ملت ما موفق باشد». "میت رامنی" از همه طرفداران خود نیز تشکر کرد و گفت : این تجربه بسیار بزرگی در زندگی من بود. من از همه حمایت کنندگان و حامیان مالی و همه کسانی که در حوزه های انتخاباتی جمهوریخواهان تلاش کرده و رأی دادند سپاسگزاری میکنم. "رامنی" گفت: این حمایت ها مایه دلگرمی ما بود تا این راه را تا اینجا طی کردیم. هرکس که برنده بشود با تکیه بر اصول جامعه آمریکا باید در همه عرصه ها کشور را به پیش ببرد.» 
  2. اندکی پس از "رامنی"؛ "اوباما" نیز در میان هوادارانش در "شیکاگو" حضور یافت و سخنرانی پیروزی را ارائه کرد و از رقیب خود ("رامنی") و ستاد تبلیغاتی او تشکر کرد و گفت: «در نظر دارم به زودی با "رامنی" ملاقات کنم تا برای آینده برنامه ریزی کنیم. خانواده "رامنی"خدمات بزرگی را برای آمریکا داشتند. "رامنی" برای خدمت به آمریکا تلاش زیادی کرد و علت اختلاف میان دو کاندیدا، تفاوت دیدگاه ها برای خدمت به ملت آمریکا بود».
    "اوباما" با اعلام اینکه آینده ای بهتر را برای آمریکا می بیند گفت: «ملت هایی وجود دارند که مانند ملت ما برای حق انتخاب، تلاش می کنند.»
  3. برای اولین بار در آمریکا، یک زن مسلمان به عنوان فرماندار ایالت، برگزیده شد. به گزارش روزنامه الحیات چاپ لندن، "مگی حسن" زن مسلمان آمریکایی به عنوان فرماندار ایالت "نیوهمپشایر" در شرق آمریکا معرفی شده است.
  4. "دیوید پترائوس"، رییس سازمان اطلاعات آمریکا (سیا) روز جمعه از مقام خود استعفا داد. آقای "پترائوس" می‌گوید به دلیل داشتن روابط خارج از ازدواج با فردی بغیر از همسرش از سمت خود استعفا کرده است. به گزارش "بی بی سی"، وی طی بیانیه ای استعفای خود را به "باراک اوباما"، رییس جمهوری آمریکا ارائه کرده و در آن گفته است: «در قضاوت‌های خود بسیار ضعیف عمل کرده است» .او گفته به عنوان مسئول یکی از مهمترین سازمان ها در آمریکا، رفتارش "غیر قابل قبول" بوده است. استعفای او بلافاصله پذیرفته شده و از خدماتش نیز تجلیل بعمل آمده است.
  5. در 17 آبان 1387‌، به محض اعلام خبر پیروزی "باراک اوباما‌"؛ رئیس دولت ایران پیام تبریکی برای او فرستاد. عجیب تر آنکه معترضان خودجوشِ همیشه در صحنه، لباس اموات برتن نکردند و در کف خیابانها تجمع نفرمودند، کیهان نشینان نیز فریاد وا اسلاما سر ندادند و همۀ دستاوردهای انقلاب را "کُن فَیَکون" تلقی ننمودند!... ولی در روزهای اخیر و پس از انتخاب مجدد "اوباما‌"، چنین پیامی از سوی رئیس دولت ایران صادر نشد که اگرهم میشد اینبار واکنشهای کیهانیان و خیل خودجوشان، قابل پیش بینی بود!
پی نوشت 1:
گاهی "شیطان بزرگ" کارهایی میکند که برای برخی از "مؤمنان"، دلچسب است و تکرار موارد مشابهِ داخلیِ آن؛ آرزوست!
پی نوشت 2:
گاهی آدم دلش میخواهد با یادآوری مواردی همچون مورد شماره 5 ، فقط از ته دل بگوید: «اوه - اوه» !
 
کورش شفیعی ایران نژاد
دهۀ چهارم زندگی را پشت سر گذاشته ام... یعنــی بعبارتــــــــی کم کم داره چل چلی جوونیم تموم میشه! ... فوق لیسانس عمران آب هستم و نزدیک دو دهه سابقه اجرائی دارم که بیشترش، مدیریت در برخی پروژه های صنعت آب کشورمون؛ ایران عزیزه!... ضمناً چند واحدی هم در گروه عمران یکی از واحدهای دانشگاهی تدریس میکنم... تُرکم و اهل آذربایجان، ولی اعتقاد دارم که اول، ایرانیم و این شاید از اسم و فامیلم معلوم باشه! و یا از اسمی که برای پسرم انتخاب کردم: "بردیا"! ... علاقه به سیاست و مسائل اجتماعی دارم و در این حوزه ها فعالم... اینکه کدوم وری هستم حتماً از مطالب وبلاگم مشخص خواهد شد... عاشق ادبیات و تاریخم! اصلاً یه جورائی میشه گفت از همه ژانرها خوشم میاد! فیلم هم دوست دارم و البته ورزشکارم و علاقه مند به اکثر رشته ها از جمله فوتبال و تنیس و ...! من یک استقلالیم ولی برای قرمزها هم احترام قائلم. من ... من فکر میکنم خیلی حرف واسه گفتن دارم...
نویسندگان وبلاگ:
کدهای اضافی کاربر :


من ماه میبینم هنوز این کور سوی روشنو... انقدر سوسو میزنم شاید یه شب دیدی منو... هرجا چراغی روشنه از ترس تنها بودنه... ای ترس تنهائی من؛ اینجا چراغی روشنه