پاتوق مجازی!

امروز قصد دارم کمی در مورد مسائل فنی و نیز محتوایی وبلاگ ،با دوستانِِ  " اینجا چراغی روشن است" تبادل نظر کنم و در آستانه هفتمین روز تولد این  وبلاگ ، با شما دوستان عزیز -که این چراغ را روشن نگه داشتید- در راستای بهبود کیفی این پاتوقِ دوستانه، همداستان بشم.

 ضمن اینکه منتظر پیشنهادات، انتقادات و اعلام همکاری شما عزیزان در زمینه ارسال مطلب بعنوان نویسنده مهمان( با نام خودتان) یا ارسال سوژه برای مطالب روزانه هستم ، نظر شما رو به موارد زیر جلب میکنم:

- آمار بازدید کنندگان از سایت از لحظه تولد( نیمه شب چهارشنبه 7/7/89) تا کنون ( اولین دقایق بامداد چهارشنبه 14/7/89) : 4٢٨ بازدید بوده و از کشورهای :ایران-امریکا-اوکراین-سوئد-انگلستان-فرانسه-کانادا-آلمان وایتالیا(بترتیب فراوانی بازدیدکنندگان) به این وبلاگ سر زدن. بیشترین بازدید کننده ها از ایران با58% و امریکا با36% بوده اند. بیشترین تعداد بازدید هم مربوط به پنجشنبه 8/7/89 با 82 بازدیده.

- در برخی از مطالب مندرج در باکسهای روزانه،  گاهاً بدلیل کمبود جا، آیکون (ادامه مطلب...) تعبیه میشه که با کلیک روی اون میتونین ادامه مطلب رو ببینین (مثل مطلب تحت عنوان "فاجعه!" در روز 12/7/89). پس در چنین مواردی فراموش نکنین که ادامه مطلب رو هم بخونین.

-شعر"سراب" که در آغازین روز این وبلاگ انتخاب و درج شده، واکنشهای متفاوتی رو ( بصورت پیام یا حضوری) از طرف دوستان داشته . بهمین دلیل لازم میدونم توضیح مختصری درباره اون بدم. این شعر اثر شاعر معاصر زنده یاد" سیدحسن حسینی" هست که من قطعاتی از این منظومه بلند رو انتخاب کردم.مرحوم دکتر سید حسن حسینی شاعر، هنرمند، محقق و مترجمی آزاداندیش، مؤمن و پارسا بودند.از جمله کتاب های شعر این هنرمند فقید می توان به «همصدا با حلق اسماعیل» و «گنجشک و جبرئیل» اشاره کرد و کتاب «حمام روح، جبران خلیل جبران» را ترجمه کرده و کتاب «مشت در نمای درشت» و «براده ها» را نوشته است. برای درگذشت ایشان پیام تسلیتی هم از سوی مقام رهبری صادر شده وقطعاتی از همین شعر سراب اخیراً توسط خواننده شهیر کشورمون "دکتر محمد اصفهانی" در یک آهنگ زیبا به همین نام اجرا شده و میشه گفت آخرین کار آقای اصفهانی تا امروزه.

- از دوستان عزیزی که با اظهار نظر در خصوص مطالب ،به پربارشدن اونا کمک شایانی میکنن و موجب ایجاد بحث و تبادل نظر و تضارب آرا و گفتمان میشن، تشکر و سپاسگزاری میکنم  و ازشون دو تا خواهش دارم: اول اینکه لطفاً در پیامها از الفاظ تند و ناشایست نسبت به هیچکس استفاده نکنین تا من مجبور به حذف کل پیام بر خلاف میل باطنیم نشم و خواهش دوم اینکه لطفاً پیامهای خصوصی رو ارسال نکنین. فراموش نکنین که این وبلاگ یک رسانه عمومیه و همه، نظرات شما رو میبینن. گوینده اخبار سراسری که نمیتونه از تلویزیون به پسرخاله ش سلام بفرسته! (شوخی کردم!)

-  از نظر من همه آزادند و حق دارن در هر موردی اظهار نظر کنن، ضمن اینکه بهتره اگه مطلبی رو از جایی نقل قول میکنین  به رفرنس اونهم اشاره کنین.

- بیاین خودمون، خودمون رو سانسور نکنیم و اجازه بدیم در این فضای مجازی (با رعایت عرفِ شئونات)، هرکی هرچه میخواهد دل تنگش بگه و خودش رو تخلیه کنه که اصلاً فلسفه وجودی وبلاگ ها بنظر من همینه!

 اگه بخوایم برای مطالب مندرج و اظهار نظرهای دوستان و سایربازدیدکنندگان عزیز فقط نقش  " لاک غلط گیری" رو ایفاء کنیم مطمئناً روزبه روز از آمار بازدیدکننده ها کم میشه و کسی هم جسارتِ اظهار نظر پیدا نمیکنه و  نتیجه اینکه :درب همین پاتوق نصف و نیمه ما(منظورم من و شماست ) هم تخته میشه!

- بازهم از همه شما دوستان خوب این پاتوق مجازی تشکر میکنم و آرزوی ادامه همراهی شما با این وبلاگ و روشن نگه داشتن چراغ اون رو دارم . امروز گفتن این حرفا رو ضروری دیدم تا فردا که با مطلب (بهانه) جدیدی در کنار هم باشیم.

فعلاً بدرود ...

 

/ 0 نظر / 8 بازدید