خواص اصولی!

"مسعود مرعشی" در شماره 69 روزنامۀ "بهـــــار" نوشت:

«« نگرانی چندانی احساس نمی‌شود و ان‌شاءالله یازدهمین دولت جمهوری اسلامی دولتی اصولگرا خواهد بود.» این اظهار نظر اسماعیل کوثری، نماینده محترم مجلس را که شنیدیم خیالمان راحت شد. نفس راحتی کشیدیم و دست‌هایمان را به نشانه شکر رو به آسمان بلند کردیم. خدای من چقدر خوشحالم که بعد از این هشت سال افتخار‌آمیز، باز هم می‌توانم چهار سال در کشوری زندگی کنم که اصولگرایان بر آن حکمرانی می‌کنند. آقای کوثری در پاسخ به خبرنگاری که از ایشان راجع به دلیل اطمینانش از اصولگرا‌بودن دولت بعدی پرسید، پاسخ داد: «مردم به ماهیت اصلاح‌طلبان پی برده‌اند و به همین دلیل می‌دانند که آن‌ها هیچ خاصیتی برای کشور نخواهند داشت.»
در راستای فرمایشات ایشان می‌خواهیم‌ هزار و یک خاصیت اصولگرایان را برای شما برشماریم: 
خاصیت حذفی: الگوی مصرف و سبد خانوار ایرانی، پر بود از کالاها و اقلام غیرضروری که موجبات اسراف و اتلاف فراوانی را فراهم می‌کرد. دولت عملگرای اصولگرایان، با افزایش قیمت‌ها، جلوی اسراف و استفاده از کالاهای لوکس را گرفت. 
خاصیت تاخیری: خب می‌دانید که خاصیت تاخیری همیشه یکی از خواص بسیار محبوب است که کاربردهای بسیار زیادی دارد. دولت اصولگرا با نهادینه‌کردن تاخیر در امور مختلف، به‌ویژه آوردن بودجه، گام بلندی در این راستا برداشت. کاری که صد تا دولت اصلاح‌طلب از پس آن برنمی‌آمدند. 
خاصیت جهان‌شمولی: در دوران بی‌خاصیت اصلاحات، دولت سعی داشت نخبگان و سرمایه‌گذاران ایرانی را از سراسر دنیا مجاب کند که به کشور بازگردند و فعالیت کنند. اما دولت اصولگرا بین‌المللی فکر می‌کند و شرایطی را ایجاد کرده که نخبگان و دانشمندان و سرمایه‌گذاران ایرانی، به سایر نقاط جهان صادر شوند، چون دامنه خدمت‌رسانی اصولگرایان منتهی به مرزهای کشور نیست و دنیا را هدف گرفته‌ است. 
خاصیت غیرانفعالی: سیاست خارجی اصلاح‌طلبان بی‌خاصیت و انفعالی بود. در صورتی که در دوره اصول‌گرایی ما با رویکرد فاعلانه، حرکات دیپلماتیک بسیاری را در سراسر دنیا انجام دادیم؛ به عنوان مثال یکی از دیپلمات‌ها در کشور برزیل در اقدامی پیش‌دستانه، از موضع قدرت با عناصر منفعل ارتباط برقرار کرد. 
خاصیت ابداعات ادبی: دولت اصولگرا در این هشت سال، مرزهای کلیشه‌ای در ادبیات دیپلماتیک را درنوردید و معادلات جهانی را وارد فاز تازه‌ای کرد؛ مثلا نهادهای بین‌المللی روی نظرات آژانس هسته‌ای حساب ویژه‌ای بازمی‌کردند، اما از زمانی که دولت اصول‌گرا اعلام کرد «یوکیو آمانو هنوز آب‌بندی نشده است» آژانس تمام اعتبار و وجهه بین‌المللی‌اش را از دست داد. 
خاصیت هیجانی: در صورتی که در غرب زندگی بدون هیچ هیجانی دنبال می‌شود و همه‌چیز به صورت ماشینی و کسل‌کننده در آمده، دولت اصولگرا هر روز صبح مردم را با یک قانون، آیین‌نامه یا تصمیم جدید غافلگیر می‌کرد. 
خاصیت رشد زودرس: مردم در دولت اصولگرا هر روز که با قیمت‌های جدید روبه‌رو می‌شدند، می‌فهمیدند که چقدر بزرگ شده‌اند! 
خاصیت پیشگیری: دولت اصولگرا همیشه معتقد بود پیشگیری بهتر از درمان است، به همین خاطر همیشه یک فایل صوتی یا تصویری برای افشاگری آماده داشت. 
این خاصیت‌ها ادامه دارد...»

پی نوشت:    
علاقمندان میتوانند خاصیتهای برجستۀ  دولت محترم اصولگرا را از منظر خود؛ با ذکر عنوانِ خاصیت مربوطه و البته رعایت خطوط رنگی! (قرمز و سبز و آبی و ...) در قالب پیام ارسال نمایند (من خود نیز چنین خواهم کرد) تا پس از تجمیع و ویرایش، در پستی جداگانه منتشر شود.

/ 0 نظر / 39 بازدید