60-60

اپیزود اول:

 گاهی توی زندگی شخصی (یا حتی در روابط کاری)، کلی حرص و جوش میخوری و کلی اخم و تَخم میکنی و کلی بحث و جدل و دعوا و مرافعه راه میندازی و شاخ و شونه میکشی... در این گیر و دار، علاوه بر اینکه کلی اعصابت خورد میشه، مدتی هم از رفاه و آسایشِ فکری و روحی و جسمی ساقط میشی و ایام به کام خودت و عزیزان و اطرافیانت هلاهل میشه... آخر کار هم می بینی که ای دل غافل! اون چیزی که میخواستی اتفاق نیفتاد؛ فقط وقت و انرژی هدر دادی و مدتی روزگارت رو تلختر از زهر کردی!... اون وقته که با خودت فکر میکنی واقعاً اینهمه پافشاری و این اندازه تحملِ رنج و سختی، ارزشش رو داشت؟!

 اپیزود دوم:

 دقایقی قبل "خبرآنلاین" نوشت: 
"علی‌اصغر سلطانیه" از پیشنهاد ایران برای توقف غنی‌سازی 20 درصدی در ازای لغو تحریم‌ها به نماینده 1+5 در استانبول خبر داد.
خبرگزاری "اینترپرس سرویس" به نقل از علی‌اصغر سلطانیه، نماینده ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گزارش داد که ایران در نشست 19 سپتامبر (29 شهریور) میان کاترین اشتون، رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا و سعید جلیلی، مذاکره‌کننده ارشد ایران با 1+5، پیشنهاد کرده است غنی‌سازی 20 درصدی را در ازای رفع تحریم‌ها علیه ایران متوقف می‌کند.

اپیزود سوم:

بعد از اینهمه مشکلات اقتصادی و سیاسی و اجتماعی که در این 6-7 سال گذشته، رو به فزونی گذاشت و  حتی داد هواداران و سینه چاکانِ سیستم مدیریتی چند سالِ اخیر رو هم درآورد و اونا رو هم به سوی انتقاد سوق داد، تنها گزینه ای که باقیماندۀ هوادارانِ مدیریتِ  دورۀ اخیر بهش میبالیدند و میتونستند در قبال اون، دوره های پیشین رو نقد کنند؛ همین ایستادگی بر سیاستهای هسته ای بود!...
حالا چه طعمی داره وقتی پس از دو دورۀ  4 سالۀ مدیریتی،  باوجود تحمل سختی و تورم و تحریم، برگردی همون نقطه ای که 8 سال پیش بودی؟!
یعنی نقطۀ مبدأ مختصات: تعلیق غنی سازی در ازای رفع تحریم!...

اپیزود پایانی:

یک روز از یک بابایی پرسیدند: " خب! دیشب که با خانواده رفته بودی خواستگاریِ دختر مورد علاقـــــــــه ات، نتیجۀ مذاکرات چی شد؟"
یارو جواب داد: "60 - 60"!
ازش پرسیدن: " 50-50 تا حالا شنیده بودیم، ولی این 60-60 دیگه چه صیغه ایه؟"
گفت: " هیچی! هرچی اونا گفتن؛ ما شستمون رو نشون دادیم، هر چی ما گفتیم؛ اونا شستشون رو نشون دادن!...
آهـــــــــــــــــــــــــــــا؛ اینجوری:     "       

/ 0 نظر / 42 بازدید