واکنش!

بالاخره انتظارها بسر رسید و امشب ، بازی تاریخی تیم ملی فوتبال ایران با برزیلِ افسانه ای انجام شد. هیجان این رویداد در حاشیه و قبل از بازی ،بیشتر از خود بازی بود و نتیجه ای که رقم خورد، بنظر من منطقی و واقع بینانه و حتی آبرومندانه بود. با وجود غیبت ستاره هایی مثل "کاکا" ، " مایکون" ، " آلکس" ، " خولیو سزار" و ... برزیل با سایر ابرستاره های نام آشنا و آینده دار خود و با بازی خوب و سیستم و روش هوشمندانه ،اجازه عرضِ اندام به بازیکنان ما نداد و با وجود درخشش و واکنش های فوق العاده "رحمتی" ،  شاید کمی هم با ما مدارا کرد!

جناب "لولا داسیلوا" رئیس جمهور محبوب برزیل ، اگه نتونست مشکل " تبادل سوخت هسته ای" رو برامون حل کنه ولی لااقل ،مشکلِ پیداکردنِ یک حریف تدارکاتی فوتبالی در کلاس  بین المللی رو برامون حل کرد! حدس میزنم حریف تدارکاتی بعدیمون  هم تیم ملی فوتبال "ترکیه" باشه با مساعدت جناب" رجب طیب اردوغان"...

آقاکریم باقری هم در این دیدار با فوتبال ملی خداحافظی کرد. اینکه بگیم در این بازی و در  حدود 18 دقیقه ای که آقا کریم توی زمین بود توپ یک بار هم به پاش نخورد ، درسته که واقعیته ولی بی انصافیه!. آقاکریم سالها با تمام وجود و به دور از حاشیه و منت گذاشتن سرِ تیم ملی، مثل سربازی فداکار برای تیم ملی زحمت کشید و گلهای حساسی برای ما به ثمر رسوند. آمار 50 گل ملی، فوق العاده س و شایسته تحسین و تمجید.
الهی هرجا که باشه تندرست و شاد باشه.  و حرف آخر اینکه : " یاشاسین آقا کریم " ...

...

واکنش بازار به " افزایش درصد مالیات بازاریان"و" قانون مالیات بر ارزش افزوده"  ،
و سپس، عقب نشینی دولت در برابر این واکنش ، صرفنظر از اینکه حق با کیه ، میتونه پیامدهای منفی زیادی داشته باشه!. برخورد بازار با این موضوع میتونه مدلی از نحوه واکنش مردم ( و بازار) با قانون" هدفمندی یارانه ها " رو بدست بده. من خودم با اصل اجرای هدفمندی یارانه ها به شرط فراهم بودن زیرساخت ها کاملاً موافقم و اون رو راه نجات اقتصادِ بیمارمون میدونم ولی اگه دراینموردِ بخصوص، قرار به شروع کاری و بعد، عقب نشینی باشه، بهتره که اصلاً شروع نشه!( قضیه خوشه بندی ها که هنوز یادتون نرفته؟!).
مقاومت دربرابر اجرای یک طرح و نهایتاً شکست اون طرح، موجب ایجاد یک حافظه بد و منفی میشه و  اون طرح رو به کل،  "ابتر" میکنه. در چنین حالتی دیگه بعدها  و در صورت فراهم بودن شرایط هم، اجرای مجدد اون، بخاطر همون ذهنیتِ منفی ِایجادشده ، غیر ممکنه و " طرح هدفمندی یارانه ها" واقعاً حیفه که به چنین سرنوشتی دچار بشه!
بنظر شما در مورد این طرح، زیرساختها آماده شده و کارِ کارشناسی به حد کفایت انجام پذیرفته؟ امیدوارم جواب این سؤال، مثبت باشه! ...

/ 0 نظر / 10 بازدید